معرفی پایگاه‌های اطلاعاتی

در این مقاله سعی داریم فهرستی از شرکت‌ها و بانک‌های اطلاعاتی در زمینۀ مقالات و کتب معرفی کنیم.

 

 

 

Taylor & Francis Online

 

 

تیلور و فرانسیس یکی از انتشارات دانشگاهی معتبر در زمینۀ انتشار کتاب و مجله است. از انتشارات معروف این پایگاه، دو مجموعهٔ دیجیتال با موضوع‌های «هنر و علوم انسانی» و «زیست‌شناسی، محیط‌زیست و علوم زمین» است.

 

 

 

Wiley Online Library

 

 

کتابخانه‌ای اینترنتی است که دسترسی به نشریه‌ها و کتاب‌های تخصصی حوزه‌های مختلف را ممکن می‌کند از قبیل کشاورزی، معماری، هنر، تجارت و اقتصاد، شیمی، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، علوم زمین و زیست‌محیطی، علوم انسانی، حقوق، علوم زیستی، ریاضیات، پزشکی، پرستاری، روانشناسی، علوم اجتماعی و دامپزشکی.

 

 

 

Springer Science

 

 

 

انتشارات اسپرینگر یک شرکت انتشارات آلمانی است که نمایندگی Springer Link آن در آمریکا فعالیت می‌کند. این انتشارات در زمینهٔ چاپ نشریۀ علمی و کتاب است و برنهارد اسپرینگر در سال ۱۹۵۰ بنیان آن را ‌گذاشته است. این سایت دسترسی به نشریه‌ها و کتاب‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف علوم پایه و محض، فناوری و مهندسی و علوم پزشکی را از انتشارات معروف اسپرینگر فراهم می‌سازد.

 

  


Science Direct

Science Direct

 

 

 

ساینس دایرکت ساینس دایرکت وب‌سایت علمی آمریکایی است که دسترسی به پژوهش‌های علمی این پایگاه از طریق اشتراک‌گذاری انجام می‌گیرد. در این پایگاه، می‌توان به مقاله‌های علمی انگلیسی‌زبان بیش از 2 هزار نشریه و بیش از 50 عنوان کتاب لاتین از انتشارات معروف و معتبر الزویر دسترسی داشت. ژورنال‌های علمی این پایگاه به چهار بخش اصلی علوم فیزیک و مهندسی، علوم زیستی، علوم سلامت، علوم اجتماعی و علوم انسانی تقسیم‌ می‌شوند. خلاصهٔ مقاله‌ها به‌راحتی دردسترس قرار دارد، اما دسترسی به متن کامل مقاله نیازمند اشتراک یا پرداخت هزینه به ازای هر خرید است. این پایگاه و برند ساینس دایرکت متعلق به مجموعۀ ناشر بزرگ آمریکایی یعنی الزویر است.

 

 

SAGE Publications

SAGE Publications

 

 

سارا میلر مک کیون دفتر این انتشارات را در سال 1965 در نیویورک تأسیس کرد و در حال حاضر دفتر مرکزی این انتشارات در کالیفرنیاست. این پایگاه در سال بیش از 1000 مجله و 800 کتاب منتشر می‌کند. این نشریه‌ها در حوزه‌های موضوعی مختلف هستند از قبیل علوم بهداشتی، علوم زیستی و زیست پزشکی، علوم مهندسی مواد و علوم انسانی و اجتماعی.