نمایه‌سازی در بانک اطلاعاتی agris چگونه است؟ نمایه AGRIS چیست.

اگر برای شما نیز، سوالات فوق پیش آمده است و دوست دارید بیشتر درباره AGRIS بانک داده FOA بدانید، با ادامه مطلب، همراه باشید.

 

AGRIS، پیوند شما با اطلاعات جهانی دنیای کشاورزی

AGRIS جهان تحقیقات و اطلاعات کشاورزی را در نوک انگشتان شما قرار می‌دهد.

 

AGRIS یا International Information System for the Agricultural Science and Technology یک پایگاه دادۀ کتابشناسی چندزبانه است که کاربران را به طور مستقیم به مجموعه‌ای از اطلاعات تحقیقاتی و فنی در مورد غذا و کشاورزی متصل می‌کند. AGRIS از طریق سازمان خواربار و کشاورزی در سازمان ملل متحد (فائو) فعالیت می‌کند. هدف این سازمان ایجاد دسترسی و توسعه دانش در زمینۀ کشاورزی، علم و فناوری تولید غذا و دانش جدید کشاورزی است که از سال 1975 به کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، عرضه می‌شود.

 

AGRIS توسط سازمان کشاورزی و خواربار جهانی، سازمان ملل متحد ساخته شده و در حال توسعه است.

 

تا اسفندماه 1397، در 9,670,840 اثر در این پایگاه ارائه شده است. این سوابق کتابشناسی توسط بیش از 400 ارائه دهنده که شامل مراکز تحقیقاتی، موسسات علمی، ناشران، سازمان‌های دولتی، سازمان‌های توسعه‌دهنده و سازمان عفو بین‌الملل می‌شوند، گردآوری شده است. در حاضر 144 کشور جهان در ارائه اطلاعات به این پایگاه همکاری می‌کنند. هر ماه بیشتر از 400 هزار متخصص در زمینه کشاورزی، تحقیقات خود را از طریق این پایگاه در دسترس دیگران قرار می‌دهند. در حال حاضر متن کامل بیش از دو میلیون کتاب و مقاله در این پایگاه موجود است.

 

منابع اطلاعاتی AGRIS، مقالات، مجلات، کتب، سمینارها، پایان‌نامه‌ها، گزارشات علمی و استانداردهای در زمینه کشاورزی و علوم مرتبط است.

 

AGRIS دسترسی به نشریات، مقالات، فصل‌های کتاب را در دستور کار خود قرار داده است. گزارش علمی و فنی منتشر نشده، پایان‌نامه‌ها و مقالات کنفرانسی نیز در زمینه کشاورزی و علوم مرتبط در این پایگاه وجود دارد. بیشتر اطلاعات موجود در این پایگاه داده توسط AGROVOC جمع آوری شده است. AGROVOC یا FAO multilingual Thesaurus که اصطلاح‌نامه فائو چندزبانه نامیده می‌شود. AGROVOC به عنوان یک کتابخانه از اصطلاحات کتاب‌های وسیع دیجیتال و تخصصی، محتوای مرتبط با کشاورزی و علوم مربوط به آن را INDEX می‌کند. اگر شما اصطلاح جدیدی در این حوزه علمی می‌شناسید لطفا آن را به آدرس agrovoc@fao.org ایمیل کنید.

 

اگر شما مایل به دریافت بروزرسانی‌های مستمر پایگاه AGRIS هستید، از طریق این صفحه اقدام کنید.