آموزش AnyDesk

 

دانلود AnyDesk

 

در بسیاری از کسب و کارها که مبنای وجودی آنها سیستم‌های کامپیوتری است، نیاز به ریموت و کنترل از راه دور سیستم‌ها به شدت احساس می‌شود. در این مورد نرم افزارها و برنامه‌های زیادی به همین منظور تهیه شده‌اند و در دسترس عموم قرار گرفته اند اما بسیاری از کاربران در این نرم افزارها از مشکلاتی مثل سرعت کم، عدم هماهنگی، مصرف زیاد منابع و... شکایت داشته‌اند. علاوه بر این پایین بودن سرعت اینترنت در برخی نقاط مشکلات و ناهماهنگی ها را دو چندان می‌کند. برنامه AnyDesk به همین منظور تولید شده است و با ورودش به بازار نرم افزارها، توانست امکانات فوق العاده ای را به کاربران جهت ساختن تجربه جدیدی از برقراری ارتباط از راه دور در سیستم ها را به ارمغان آورد. در ایم مطلب قصد داریم علاوه بر معرفی کامل نرم‌افزار AnyDesk، استفاده از این نرم‌افزار را نیز به صورت گام به گام آموزش دهیم.

 

AnyDesk   چیست؟

 

AnyDesk نرم‌افزاری کنترل‌گر است که توانایی کنترل از راه دور کامپیوترها را با استفاده از خطوط ارتباطی اینترنت در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به عنوان یک کاربر چنانچه از این نرم افزار استفاده کنید، می‌توانید بدون حضور فیزیکی به کامپیوتر مورد نظر وصل شوید و کنترل آن را بر عهده بگیرید!

همانطور که ذکر کردیم قبل از AnyDesk نرم‌افزارهای دیگری از جمله TeamViewer به بازار عرضه شده‌اند. اما اگر بخواهیم برای AnyDesk مزیت رقابتی نسبت به همتایانش نام ببریم، باید به سرعت فوق‌العادۀ این نرم افزار در برقراری ارتباط و به دست گرفتن کنترل سیستم‌های دیگری از راه دور اشاره کرد. همین امر باعث شده تا AnyDesk لقب سریع‌ترین برنامۀ کنترل از راه دور دسکتاپ را در بازار جهانی نرم‌افزارها به خود اختصاص دهد. باید به این نکته نیز اشاره کرد که AnyDesk با همین سرعت بالا قادر است کلیۀ اطلاعات سیستمی را به صورت رمزنگاری شده با امنیت بسیار بالا ارسال و دریافت کند. از این‌رو علاوه بر سرعت، ویژگی مهم دیگری مثل امنیت را به همراه دارد که باعث وجه تمایز آن با دیگر رقبایش شده است.

علاوه بر سرعت و امنیت AnyDesk از مزیت‌های دیگری نیز برخوردار است. از جمله برخورداری از ویدئو کدکی که بر پایۀ هسته DeskRT طراحی و بر نرم‌افزار تعبیه شده و قادر است تصاویر گرافیکی را به سرعت فشرده و ارسال نماید. AnyDesk توانایی ارسال 60 فریم در ثانیه را حتی با اینترنت‌های با سرعت پایین داراست. همچنین حجم کمی دارد و نیازی به استفاده از سیستم کلود نیز ندارد.AnyDesk  دارای کمترین تاخیر در ارسال تصاویر و دستورات است و از حداقل حجم داده و ترافیک اینترنت استفاده می‌کند. این نرم‌افزار مفید دارای بیشترین هماهنگی ممکن بین دستگاه‌های مربوطه است از سیستم عامل‌های ویندوز، مک، اندروید و IOS پشتیبانی می‌کند.

در ادامه به آموزش نرم افزار AnyDesk خواهیم پرداخت:

 

·         در اولین گام این نرم‌افزار را مطابق سیستم عامل دانلود و نصب کنید.

 

·         بر روی آیکون AnyDesk دوبار کلیک کنید تا برنامه اجرا شود، برنامه پس از باز شدن پنجره زیر را به شما نشان خواهد داد:

 

 

 نصب نرم افزار anydesk

 

 

·         قسمت1 در این نرم افزار نشان دهندۀ شناسۀ (ID) است که باید برای کسی که قصد دارد کنترل سیستم را بر عهده بگیرد ارسال شود.

·         بخش 2 زمانی استفاده می‌شود که قرار است شما کنترل سیستم دیگری را بر عهده بگیرید، در این صورت شناسۀ سیستم دیگر را در این قسمت وارد می‌کنید. پس از وارد کردن شناسۀ سیستم مورد نظر باید بر روی Connect کلیک کنید، در تصویر با بخش3 مشخص شده است. پس از کلیک شما به سیستم مورد نظرتان وصل خواهید شد.

·         در قسمت 4 که در تصویر مشخص شده است لیست سیستم‌هایی که به آن‌ها متصل شدید نمایش داده می‌شود و می‌توانید با انتخاب از لیست به سیستم مورد نظر دسترسی پیدا کنید بدون اینکه نیاز باشد هر بار شناسه را تایپ کنید.

·         در قسمت 5 که در شکل مشخص شده است، شما عبارت AnyDesk Ready را مشاهده خواهید کرد. مشاهدۀ این عبارت به معنای مهیا بودن همۀ امکانات برای متصل شدن به سیستم مورد نظر است. چنانچه با این پیام مواجه شدید یعنی فرآیند اتصال را به درستی طی کرده و در اتصال به سیستم موفق عمل کرده‌اید.

·         زمانی که فردی می‌خواهد برای اتصال به سیستم دیگری اقدام کند، پیغام درخواست به وی ارسال می‌شود که در زیر می‌توانید تصویر آن را مشاهده کنید. جهت اجازه دادن برای ورود فردی دیگر به سیستم کافی است گزینۀ Accept  و جهت منع ورود گزینه Reject را انتخاب کنید. اینگونه اتصال تنها به وسیلۀ یک فرد که پشت سیستم نشسته باشد و روی دکمۀ Accept کلیلک کند ممکن است؛ به اینگونه دسترسی، "دسترسی تعاملی" می‌گویند. همین موضوع و امکان دسترسی تعاملی این نرم‌افزار را به وسیله‌ای راحت برای دسترسی از راه دور تبدیل کرده است. 

 

anydesk

 

·         نکتۀ دیگر امکان ارسال پیام متنی و انتقال فایل از طریق این نرم‌افزار است. همان‌گونه که در عکس بالا مشاهده می‌کنید، وقتی ارتباط بین دو سیستم برقرار شد، با کلیل بر روی دو دکمه‌ای که بالا سمت راست قرار گرفته‌اند (Chat, File Transfer) می‌توانید اقدام به گفتگو و ارسال فایل کنید. 

 

همانطور که ملاحظه کردید کار با این نرم افزار پیچیدگی خاصی ندارد و افراد می‌توانند به راحتی و بدون حضور فیزیکی، در حالی که از امنیت نرم‌افزار مطمئن هستند، به رفع مشکلات احتمالی سیستم خود و یا کاربردهای دیگر آن بپردازند. محیط گرافیکی این نرم‌افزار بسیار دوستانه طراحی شده است تا کاربران بتوانند به راحتی با این محیط ارتباط برقرار کنند و ساعت‌ها از این نرم‌افزار استفاده کنند.