تذکر 1 : با توجه به اخطاریه از سوی کراس رف، تمامی خدمات صدور DOI برای ژورنال هایی انجام می گیرد که موسسه فرنام به عنوان  ناشر  یا  کمک ناشر در وب سایت مجله معرفی گردد و حداقل قرارداد نشریات علمی (ویراستاری و صفحه آرایی) را با موسسه فرنام منعقد نماید.

تذکر 2 : اگر در نام مجله شما از واژه ایران استفاده شده باشد یا وابسته به نهادی باشد، بایستی از The Office of Foreign Assets Control (OFAC) استعلام گردد، در غیر اینصورت متاسفانه قادر به ارائه خدمات نیستیم.

 

ثبت سفارش برای مجلات طرف قرارداد موسسه فرنام:

1. برای ثبت کافیست مقالات خود را بصورت یک فایل فشرده برای ما ارسال کنید (لطفا فایل PDF نهایی مقالات را ارسال کنید).

2. اگر علاوه بر سرویس DOI نیازمند ارائه سرویس Cross-Mark و Reference Linking نیز هستید، گزینه مربوط به کراس مارک و رفرنس لینکینگ را نیز انتخاب کنید.

3. ساخت XML مربوط به درج در سیستم کراس رف، توسط کارشناسان فرنام، انجام شده سپس کدهای DOI برای شما ارسال می‌گردد. دقت کنید برای کسب نتایج بهتر، انتشار مقاله و درج منابع بصورت آنلاین بهتر است قبل از اخذ DOI بصورت کامل انجام شده باشد.

4. اگر نام کاربری و پسورد، سیستم مدیریت یکتاوب یا سیناوب را برای ما ارسال کنید، تمام مراحل به رایگان برای شما در وب سایت انجام خواهد شد.

  

 DOI چیست؟

 به طور خلاصه باید گفت که DOI یک شناسه دیجیتالی است که به هر چیزی که قرار است در اینترنت منتشر شود تعلق می‌گیرد و سایت شرکت مخترع آن به آدرس http://doi.org اختیار ثبت این کد را به 10 نماینده قانونی خود تفویض کرده است که این نمایندگان هرکدام با توجه به توانایی‌های خود ارائه این کد را به محتواهای خاصی بر عهده گرفتند. نام این 10 نماینده را اینجا ببینید. در بین این نمایندگان شرکت کراس رف (به انگلیسی: Crossref) توانست نوآوری‌های بسیار جالبی را برای مقالات علمی به ارمغان آورد که با ثبت کد DOI برای آنها فعال می‌گردد و این سرویس‌ها آنقدر در جهان پیشرفت کرد که نام کراس رف از خود شرکت DOI شهرت بیشتری پیدا کرد.

از جمله سرویس‌های معروف شرکت کراس رف می توانید به موارد زیر اشاره کرد:

 

Reference Linking | Cited-by | Similarity Check | Metadata Delivery