مدیریت نشریات علمی - پژوهشی فارسی و انگلیسی

یکی از چالش برانگیزترین قسمت‌های نگهداری یک مجله علمی پژوهشی، مدیریت واحد ارتباط به نویسندگان، داوران و تیم ویراستاری فنی و علمی است. کارشناس نشریه، باید آشنا به سامانه‌های مدیریت نشریات، مسلط به محیط وب، مسلط به جزئیات مقاله نویسی، دانا به استفاده از نرم‌افزارهای ورد، Latex، فتوشاپ و مسلط به نرم‌افزارهای مربوط به فایل‌های PDF باشد. کارشناسان مجلات در موسسه دانش گستر فرنام، آموزش دیده و آماده ایجاد ارتباط بین کلیه اعضای مجله علمی پژوهشی هستند.

ویژگی‌های کارشناسان آموزش دیده فرنام:

1. کارشناسان فرنام یاد گرفته‌اند که، رفتار مناسبی تحت هر شرایطی با نویسندگان داشته باشند.

2. عملکرد منظم درباره مانیتور کردن داوران داشته و گزارش مدون کار آنها را به سردبیر ارائه دهند.

3. کارشناسان فرنام آموزش دیده‌اند که در شرایط بحران (عقب افتادگی شمارگان) چگونه با تسلط و مدیریت بر تیم، کارها را انجام دهند.

4. چه نوع گزارش‌های به عملکرد مثبت سردبیر کمک کرده و با آنالیز آمار و نتایج، سردبیر را همواره راهنمایی کنند.

5. مقالات را از نظر کیفی و تکنیکی مورد بررسی قرار دهند و با اعمال قانون نشریات، خطای نویسندگان را به آنها گزارش دهند.

6. تسلط بر نرم‌افزاهایی مانند Word، تفاوت نسخه های 2007 و 2013 را کسب کنند و همواره در استفاده از این نرم افزارها بروز شوند.

7. تسلط بر موضوع علمی مجله برای درک محیط علمی مجله کسب کنند تا در زمینه‌های مختلف شناخت مقالات، مشاوره درستی به سردبیر ارائه دهند.

8. سامانه‌های آنلاین مدیریت مجلات، متعلق به شرکت‌های گوناگون را مطالعه، نقاط ضعف و قدرت آنها را فرا گرفته‌اند. کارشناسان فرنام، بیشترین بهره کاری مفید را از سامانه مجلات حاصل می‌کنند.

 

 تعدادی از مشتریان که با استفاده از خدمات کارشناس، هزینه خود را کاهش داده‌اند: