معرفی کتاب

امروزه یکی از دغدغه‌های اساسی پژوهشگران، استادان و دانشجویان، نوشتن مقالات علمی و رعایت استانداردهای جهانی در نگارش آنها برای چاپ در مجلات علمی معتبر است. هر رشتۀ علمی نیز تابع قوانین خاصی در نگارش مقالات است. 

مجموعۀ حاضر ترجمۀ قسمتی از چاپ دوازدهم کتاب Writing Research Papers: A Complete Guide موفق‌ترین اثر دکتر جیمز دی لستر است که تاکنون بیش از سه میلیون دانشجو و پژوهشگر را در اغلب دانشگاه‌های آمریکا و نیز سراسر دنیا با شیوه‌های علمی تحقیق و پژوهش آشنا ساخته است. در این ویرایش (2007) اطلاعات کاملا به‌روزشده و برگرفته از جدیدترین شیوه‌نامه‌های سازمان‌های علمی معتبر است. علاوه بر مثال‌های عینی در متن، مقالاتی نیز به‌طور نمونه در قسمت پیوست ارائه شده که چگونگی قالب‌بندی، مستندسازی و تفاوت‌های روش‌های علمی را نمایان می‌سازد. این مجموعه به معرفی چهار شیوۀ مهم نگارش مقاله می‌پردازد: MLA, APA, CMS, CSE.

مؤسسۀ دانش‌گستر فرنام با گرفتن اجازۀ کتبی از ناشر این کتاب قصد دارد به‌زودی بخش‌های اصلی کتاب را به‌صورت رایگان و به زبان فارسی در اختیار عموم قرار دهد.

گفتنی است این کتاب اکنون به فارسی ترجمه شده است و در صورت نیاز می‌توانید آن را خریداری کنید. مؤسسۀ دانش‌گستر فرنام از اجازۀ کتبی ترجمۀ ناشر قبلی هیچ اطلاعی ندارد و ناشر اصلی کتاب نیز اطلاعاتی در این زمینه در اختیار ما قرار نداده است.

 

 

 

 

 لینک دانلود کتاب

کتاب شیوه‌های نگارش مقالات پژوهشی