شش اشتباه رایج در نگارش مقالۀ انگلیسی (قسمت اول)

نکات نگارشی و ویرایشی مهم برای نویسندگان و ویراستاران مجلات

نوشتن مقاله به زبان انگلیسی و ارسال آن به مجلۀ علمی همواره استرس‌زاست؛ از ویرایش اولیه گرفته تا ویراستاری نهایی، از کیفیت زبانی نگارش تا قالب‌بندی مجله و موارد بسیار دیگری که برای رعایت آنها احتیاط و دقت بسیار لازم است. از این رو ویدئویی را برای شما ترجمه کرده‌ایم که در آن شش اشتباه نگارشی بزرگ را، که اکثر نویسندگان هنگام نوشتن مقالۀ انگلیسی مرتکب می‌شوند، توضیح داده و نحوۀ برطرف کردن این ایرادها نیز مشخص ‌شده‌اند. در اینجا اشتباه‌های معمول در نوشتن مقالۀ ISI و انگلیسی را برای شما توضیح می‌دهیم تا مقالۀ پژوهشی شما بهتر از قبل نوشته شود.

جان دونالد، نویسنده و ویراستار مجلات علمی ـ پژوهشی، در این ویدئو توضیح می‌دهد که رایج‌ترین اشتباهاتی که با آنها برخورد کرده، کدام‌اند و چگونه باید اصلاح شوند.

موضوع بخش اول این ویدئو اشتباه‌های معمولی است که در نوشتن اعداد و نمادها پیش می‌آید و نحوۀ رفع آنها مشخص شده است.

نکته‌ای برای نویسندگان:

به یاد داشته باشید که هرگاه نگارش مقاله را به زبان انگلیسی به اتمام رساندید، آن را از لحاظ سرقت ادبی (علمی) بررسی کنید. این کار با توجه به وجود نرم‌افزارها و سایت‌های معتبر بسیار آسان است. ممکن است حتی برخی از مجلات پیش از چاپ مقاله از شما درخواست فایلی را مبنی بر بررسی سرقت ادبی دست‌نوشته‌تان بکنند. بررسی سرقت ادبی متنتان پیش از ارسال، شما را از رد شدن احتمالی به این دلیل و ایجاد دردسر جلوگیری می‌کند. 

 

 

چنانچه ویراستار مقالات انگلیسی هستید، توصیه می‌کنیم این ویدئو را با دقت ببینید. 

 

 

 

 

 

بیشتر بخوانید: شش اشتباه رایج در نگارش مقالۀ انگلیسی (قسمت دوم)

  

منبع: www.editage.com