تاریخچه

مؤسسۀ فرنام فعالیت خود را از سال 1390 در زمینهٔ مدیریت و چاپ مجلات علمی ـ پژوهشی در حوزه‌های مختلف علوم آغاز کرد. فرنام ابتدا به ‌صورت گروه مشاورۀ علمی در چاپ و سپس به ‌صورت کمک ناشر مشغول عرضۀ خدمات استانداردسازی، مدیریت و چاپ مجلات شد.

دفتر مرکزی این مجموعه در بهار سال 1394 در محلۀ ونک تهران بنا شد و از این ‌پس، «دانش‌گستر فرنام» نام و علامت تجاری ثبت‌شدۀ این مجموعه شد و کلیۀ خدمات این شرکت با این عنوان عرضه شدند. فرنام در سال 1395 به‌عنوان شرکتی چندملیتی در کانادا نیز به ثبت رسید و گسترۀ خدمات آن از خاورمیانه به آمریکا و آفریقای شمالی افزایش یافت.

خط‌مشی دانش‌گستر فرنام عرضۀ خدمات تخصصی مشاوره در حوزۀ مدیریت مجلات علمی ـ پژوهشی، طراحی گرافیکی و چاپ است. به‌روزرسانی نشریات علمی، استانداردسازی آن‌ها مطابق قوانین بین‌المللی، مشاوره در زمینهٔ نمایه‌سازی و رعایت قوانین اخلاق در نشر بخش کوچکی از توانمندی‌های کادر فنی دانش‌گستر فرنام است.

بالاترین کیفیت و پایین‌ترین قیمت همواره سرلوحۀ تمامی اقدامات و محصولات این مؤسسه قرار داشته است. مدیریت دانش‌گستر فرنام با تلفیق سرمایه‌های فکری متخصصان در حوزه‌های مختلف علوم و با توانمندی گرافیست‌های ایرانی و مشاوران بین‌المللی نشر مجلات، موفق به تشکیل مجموعه‌ای ثابت‌قدم در راه جلب رضایت مشتریان خود شده است.

دانش‌گستر فرنام برای رسیدن به این هدف، کلیۀ فرآیندهای استانداردسازی مجلات، مشاوره در زمینۀ تبلیغات، ساخت فرمت‌های مختلف چاپی و مجازی، طراحی و ویراستاری مقالات، و چاپ و انتشار گستردۀ مجلات را با بهره‌گیری از مشاوران فعال در حوزه‌های مختلف علوم بهینه‌سازی کرده است و اکنون با بهره‌گیری از ده‌ها نفر از استادان و دانشمندان در حوزه‌های مختلف علوم، آمادۀ ارائۀ انواع مشاوره‌ در زمینۀ مدیریت نشریات است.