در این مقاله سعی داریم تا لیستی از شرکت‌ها و بانک‌های اطلاعاتی در زمینه جمع آوری مقالات و کتب معرفی کنیم.

 

Taylor & Francis Online

 

تیلور و فرانسیس یکی دیگر از انتشارات دانشگاهی معتبر در زمینه انتشار کتاب و مجله است. از انتشارات معروف این پایگاه ، دو مجموعه ی دیجیتال با موضوعات هنر و علوم انسانی و زیست شناسی ،محیط زیست و علوم زمین می باشد.

 

 

 

Wiley Online Library

 

کتابخانه اینترنتی است که دسترسی به نشریه ها و کتابهای تخصصی حوزه های مختلف از قبیل کشاورزی، معماری، هنر، تجارت و اقتصاد، شیمی، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، علوم زمین و زیست محیطی، علوم انسانی، حقوق، علوم زیستی، ریاضیات، پزشکی، پرستاری، روانشناسی، علوم اجتماعی و دامپزشکی، را فراهم می کند.

 

 

 

 

Springer Science

انتشارات اسپرینگر یک شرکت انتشارات آلمانی است که نمایندگی Springer Link آن در آمریکا فعالیت می کند. این انتشارات در زمینهٔ چاپ ژورنال علمی و کتاب است که توسط برنهارد اسپرینگر در سال ۱۹۵۰ بنیان‌گذاری شده‌است. این سایت، دسترسی به نشریه‌ها و کتاب‌های تخصصی در حوزه های مختلف علوم پایه و محض، فناوری و مهندسی و علوم پزشکی از انتشارات معروف اسپرینگر را فراهم می‌سازد.

 

 


Science Direct

Science Direct

ساینس دایرکت یک وب سایت علمی آمریکایی است که دسترسی به پژوهش‌های  علمی این پایگاه از طریق اشتراک گذاری انجام می گیرد. در این پایگاه، می توان به مقاله های علمی انگلیسی زبان بیش از 2 هزار نشریه و بیش از 50 عنوان کتاب لاتین از انتشارات معروف و معتبر الزویر دسترسی داشت. ژورنالهای علمی این پایگاه به 4 بخش اصلی علوم فیزیک و مهندسی، علوم زیستی، علوم سلامت، علوم اجتماعی و علوم انسانی تقسیم بندی می شود. خلاصه‌ی مقاله ها به راحتی در دسترس قرار دارد اما دسترسی بهمتن کامل مقاله نیاز به اشتراک یا پرداخت هزینه به ازای هر خرید می‌باشد. این پایگاه متعلق و برند ساینس دایرکت متعلق به مجموعه  ناشر بزرگ آمریکایی یعنی الزویر می‌باشد.

 

 

 

SAGE Publications

SAGE Publications

دفتر این انتشارات در سال 1965 در نیویورک توسط سارا میلر مک کیون تاسیس شد و در حال حاضر دفتر مرکزی این انتشارات در کالیفرنیا است. این پایگاه بیش از 1000 مجله و 800 کتاب در سال منتشر می‌کند. این نشریه‌ها در حوزه‌های موضوعی مختلف از قبیل علوم بهداشتی، علوم زیستی و زیست پزشکی، علوم و مهندسی مواد و علوم انسانی و اجتماعی هستند.