معرفی کتاب

امروزه یکی از دغدغه های اساسی پژوهشگران، اساتید و دانشجویان، نوشتن مقالات علمی و رعایت استانداردهای جهانی در نگارش آنها، جهت چاپ در مجلات علمی معتبر است. هر رشته علمی نیز تابع قوانین خاص در نگارش مقالات است.

 

مجموعه حاضر ترجمه قسمتی از چاپ دوازدهم کتاب Writing Research Papers: A Complete Guide موفق ترین اثر دکتر جیمز دی لستر است که تاکنون بیش از سه میلیون دانشجو و پژوهشگر را در اغلب دانشگاه های آمریکا و نیز سراسر دنیا با شیوه های علمی تحقیق و پژوهش  آشنا ساخته است. در این ویرایش (2007) اطلاعات کاملا به روز شده و برگرفته از جدیدترین دستورالعمل های سازمان های علمی معتبر می باشد. علاوه بر مثال های عینی آورده شده در متن، مقالاتی نیز به عنوان نمونه در قسمت پیوست ارائه شده است که چگونگی قالب بندی، مستندسازی و تفاوت های روش های علمی را نمایان می سازد.  این مجموعه به معرفی چهار شیوه مهم نگارش مقاله می پردازد: MLA, APA, CMS, CSE .

 

موسسه دانش گستر فرنام با گرفتن اجازه کتبی از ناشر این کتاب قصد دارد بزودی بخش های اصلی کتاب را بصورت رایگان و به زبان فارسی در اختیار عموم قرار دهد. 

گفتی است نسخه 12 کتاب، اکنون به فارسی ترجمه شده است و در صورت نیاز می توانید آن را خریداری کنید. موسسه دانش گستر فرنام از کسب اجازه کتبی ترجمه ناشر قبلی هیچ اطلاعی ندارد و ناشر اصلی کتاب نیز اطلاعاتی در این زمینه اختیار ما قرار نداده است. 

 

 

 لینک دانلود کتاب: 

کتاب شیوه های نگارش مقالات پژوهشی