انتشار کدام نوع مقاله در مجله علمی - پژوهشی ساده تر است؟ مقاله پژوهشی یا مقاله مروری

یک مقاله مروری به طور معمول سخت تر از یک مقاله پژوهشی در مجلات علمی پژوهشی، پذیرفته می‌شود. دلیل این مسئله نیز راحت است: نوشتن یک مقاله مروری خوب و یا کیفیت سخت‌تر از یک مقاله پژوهشی خوب و با کیفیت است. یک مقاله مروری خوب تنها یک مرور ساده بر مطالب پیشین نیست. باید به نکات حیاتی اشاره کند و چشم انداز روشنی از تحقیقات آینده ارائه دهد. این چشم‌انداز اغلب با تجربه بالا و طولانی در زمینه تحقیقاتی مقاله بدست می آید. در حقیقت، برخی از بهترین مقالات مروری توسط کارشناسان خبر و متخصصین همان زمینۀ تحقیقاتی مقاله، نوشته شده اند.

 

با این حال، این مسئله به نوع مطالعه مروری که طرح نوشتن آن را ریخته‌اید، بستگی دارد. برای نوشتن مقاله مروری ساده (literature review) و مقاله مروری نقلی (narrative review)، تجربیات و تخصص مهم‌تر است. اگر شما برای نوشتن مقاله مروری سیستماتیک (systematic review) برنامه ریزی می‌کنید، لازم نیست که حتما در زمینه موضوع مقاله، متخصص باشید. چنانچه یک سوال خوب دارید و بررسی درست انجام بدهید، مقاله شما با کیفیت خواهد بود. اما در نظر داشته باشید که نوشتن مقاله مروری سیستماتیک (systematic review) به زمان زیادی نیاز دارد.

 

پس اگر شما به تسهیل پذیرش مقاله و انتشار ساده‌تر یک مقاله فکر می‌کنید، باید بگوییم که مقاله پژوهشی انتخاب بهتری از نوشتن انواع مقالات مروری است. با این حال، به یاد داشته باشید که آنچه اهمیت دارد، کیفیت تحقیقات شماست و اینکه چه طور مسائل را در مقاله خود مطرح می‌کنید.