سیستم های مدیریت آنلایین موسسه دانش گستر فرنام

معرفی سامانه های دانش گستر فرنام
 • سامانه مدیریت یکپارچه مجلات فرنام
 • سامانه مدیریت علم سنجی فرنام
 • سامانه جامع آموزش از راه دور فرنام
 • سامانه مدیریت همایش ها فرنام
 • سامانه مدیریت طرح های پژوهشی فرنام

سامانه مدیریت یکپارچه مجلات فرنام

سامانه‌ی مدیریت نشریات الکترونیکی فرنام یک سامانه قدرت گرفته از هسته نرم افزار متن باز موسسه علم پژوهشی است. این یک سیستم مدیریت و ارائه مجلات آنلایین می باشد. کل سامانه با هدف ایجاد امکانات و بستر مناسب دیجیتالی به منظور طراحی سایت مجلات به زبان­های فارسی و انگلیسی و در صورت نیاز فرانسوی و عربی و حتی زبان های پشتو، دری بازنویسی گشته است. در این سامانه، مدیریت فرایندهای کاری یک نشریه از قبیل مدیریت انواع کاربران، داوران و اعضای محترم هیأت‌تحریریه، ارسال مقالات به صورت آنلاین، اصلاح و ادیت مقالات، بررسی و آنالیز، اصلاح و تایید نهایی مقالات، داوری مقالات و انتشار الکترونیکی آنلاین شماره‌های مجلات ایجاد شده است.

در طراحی سامانه فرنام از استانداردها و قواعد بین‌المللی کد نویسی و همچنین تجربیات کارشناسان و اساتید دانشگاه ایران،  بقیه ا... و تهران که سردبیر نشریات بین‌المللی بوده‌اند، بهره گرفته شده است. این سامانه هم‌اکنون مورد استفاده تعداد قابل توجهی از نشریات علمی- ‌پژوهشی و دانشگاهی فعال قرار گرفته است.

بهینه سازی کدهای برنامه بر اساس سفارش مشتریان بین المللی

بازسازی ماژول تسویه طرح های پژوهشی بر اساس دلار
طراحی قالب های جدید
بهینه سازی کدهای سامانه همایش برای افزایش امنیت
اضافه کردن ماژول رمز نگاری ارسال ایمیل

سامانه جامع ارزشیابی و مدیریت علم سنجی

این محصول به دانشگاه شما کمک میکند تا میزان انتشارات علمی اعضای هیات علمی خود را بر اساس معیارهای استاندارد h-index، citation و ... استخراج نموده و بصورت یک بانک منسجم مورد استفاده قرار دهید.

این سامانه، در حقیقت نسخه سطح بالاتری از سامانه نشریات علمی می باشد. در این سامانه ماژول های دریافت مقالات حذف گردیده و ماژول های بررسی و تحلیل آماری اضافه گشته است. این سامانه با ارزیابی متادیتا وردی از سامانه مدیریت یکپارچه مجلات فرنام، به تحلیل هوشمند داده ها می پردازد. خروجی این سامانه بصورت نمودارها، جداول و در برخی موارد تحلیل های است که روند رشد و گسترش دانش را بصورت Real Time نشان میدهد.

اطلاعات اعضای هیات علمی یک بار وارد سامانه می شوند. مهمترین بخش شماره نویسنده در مرجع دلخواه است که باید وارد شود. به عنوان مثال برای Scopus شماره Scopus Author ID، برای Web of Science ISI شماره ResearcherID و برای Google Scholar شناسه نویسنده وارد می شود. سامانه در پشت زمینه به صورت خودکار اطلاعات آماری علم سنجی اعضا را استخراج و ذخیره می کند. این کار با فواصل زمانی مرتب تکرار می شود تا آمار علم سنجی اعضای هیات علمی همواره بروز باشد.

در این سامانه با جمع آوری متادیتا ها، ارزیابی نرخ چاپ مقالات افراد مشغول در دانشگاه و همینطور نشریات محاسبه می گردد. با تحلیل داده ها می توان به شاخص های علم سنجی دست یافت و همین طور حوزه گسترش دانش را از نظر محدوده جغرافیایی مشخص نمود. در نهایت این سامانه به مدیران موسسات و دانشگاه ها و وزارت خانه ها کمک می کند که جامعه زیر گروه ایشان به کدام حوزه دانش گرایش بیشتری داشته و در کدام حوزه موفقیت های لازم را کسب نکرده اند. سرمایه گذاری علمی به کدام سمت در جریان است و در کدام قسمت ها نیاز به کمک و پشتیبانی وجود دارد. دانشمندان زیرگروه ایشان چه کسانی هستند و چه افرادی در حوزه تولید علم موفق نبوده اند.

950
0
تعداد مقالات چاپ شده
950
0
ارجاعات به مقالات استاد یک
1005
0
ارجاعات به مقالات دانشگاه
950
0
مقالات چاپ شده استاد دو

سامانه جامع آموزش از راه دور

در مدل‌های نوآورانه و جدید توسعه مبتنی بر دانایی محوری جوامع پیشرفته، نقش و جایگاه آموزش غیرقابل چشم‌پوشی است. از این‌رو یکی از شاخص‌های مهم در توسعه، آموزش در لایه‌ها و سطوح مختلف یک جامعه مدنی است. کارشناسان و متخصصین عصر تکنولوژی بر این باورند که اگر به دنبال محفل مناسبی برای آموزش هستید، بهترین محل دانشگاهی است که شما را به هدفتان می‌رساند؛ حتی اگر از آن دانشگاه‌ها دور باشید.

اما امروزه به لطف زیرساخت‌های جهانی اینترنت و گسترش فناوری اطلاعات در دورافتاده‌ترین نقاط جهان، آموزش اینترنتی میسر گشته است. آموزش اینترنتی (برخط (Electronic- Learning موضوعی است که از زمان پیدایش اینترنت و گسترش این پدیده و استفاده از قابلیت‌های آن ایجاد گردیده و در حقیقت تکامل‌یافته شیوه آموزش از راه دور، و برطرف‌کننده نیاز انسان‌های پرسش‌گر و خواهان یادگیری است.

تنها به گزارش مرکز رسمی آمار ایران، اینترنت در سال 2016 میلادی در ایران 17 درصد نفوذ بیشتری را کسب کرده و از مرز 70 درصد در بین جامعه گذشته است.

پیشرفت و گسترش روزافزون فناوری و خصوصاً جدایی‌ناپذیر بودن فناوری اطلاعات با زندگی روزمره تمام مردم، باعث تغییرات بسیاری در زمینه آموزش الکترونیکی شده و عواملی چون کاهش هزینه آموزش، سهولت حضور در کلاس‌های مجازی، تنوع دروس و زمان انتخاب آن، کاهش هزینه رفت‌وآمد و انعطاف‌پذیری زیاد آموزش الکترونیکی در گسترش این پدیده، نقش پر رنگ و عمیقی را ایفا نموده است.

لذا بر آن شدیم تا با طراحی یک سیستم مدیریت آموزش از راه دور، نیازهای دنیای امروز علاقه‌مندان به کسب دانش و فناوری و را مرتفع کنیم.

یکی از اهداف سامانه جامع آموزش آنلاین فرنام، فراهم نمودن یک بستر آموزشی مناسب جهت دسترسی راحت، سریع و بی‌دغدغه علاقه‌مندان به آموزش‌های ضروری و مفید در حوزه‌های متفاوت علوم می‌باشد، از این‌رو، این سامانه، ایجاد و بسترسازی برنامه‌های آموزشی آنلاین را در دستور کار خود قرار داده است.

بخشی از امکانات سامانه آموزش

 • کلاس بصری با وب کم
 • کلاس سمعی با میکروفون
 • مدیریت کل
 • سامانه ناظر کلاس و ناظم
 • فضای مجازی امن
 • آپلود فایل
 • برگزاری آزمون آنلاین

سامانه‌ی مدیریت الکترونیک طرح پژوهشی‌ فرنام

سامانه‌ی مدیریت الکترونیک طرح پژوهشی‌ فرنام دارای سه بخش اصلی اطلاع‌رسانی از طریق پایگاه طرح پژوهشی، مدیریت دریافت و رهگیری طرح‌ها و داوری الکترونیک طرح‌ها است. ابزارهای قدرتمند مدیریت محتوا امکان ایجاد و به‌روز رسانی پایگاه طرح پژوهشی را فراهم می‌کنند. بخش مدیریت طرح‌ها ابزارهایی برای انتشار الکترونیک طرح‌های پژوهشی خاتمه یافته در اختیار مدیر پایگاه می‌گذارد و بخش داوری الکترونیک امکان بررسی طرح‌ها را فراهم می‌کند. بنابراین، همه‌ی مراحل دریافت، بررسی و انتشار طرح ها، به صورت یک فرآیند الکترونیک منظم قابل انجام است. هسته این سامانه به شرکت آرشیت برای بهینه سازی صندوق حمایت از پژوهشگران کشور ارائه داده شده و بهینه سازی شده است.